Wiedzieliście, że odległość pomiędzy Tarifą w Andaluzji oraz kontynentem afrykańskim wynosi zaledwie 15 km? Najbliższym portem po stronie marokańskiej jest Tanger. Przeprawa rejsowa pomiędzy Hiszpanią i Marokiem wynosi około godziny. Bliskość i regularne kursy w ciągu dnia sprawiają, że sporo osób odwiedzających południową Hiszpanię decyduje się również na jednodniową wycieczkę do Maroka. Zapraszamy zatem na wirtualny spacer po starym mieście Tangeru.


Zapraszamy zatem na wirtualny spacer po starym mieście Tangeru.
Wśród naszych ulubionych miejsc tutaj znajduje się m.in Café Hafa, popularny zwłaszcza wśród Marokańskiej młodzieży bar z pięknym widokiem na Cieśninę Gibraltarską oraz organizowany w czwartki i w niedziele nieopodal kościoła anglikańskiego ryneczek świeżych produktów na który zjeżdżają się ze swoimi produktami berberyjskie kobiety z gór Atlas. Miłośnicy arabskich dekoracji koniecznie powinni odwiedzić bajkowe wnętrza hotelu Intercontinental.


Będąc w Maroku nie zapomnijcie o przerwie na tradycyjną miętową herbatę podawaną często z lokalnymi migdałowymi ciasteczkami.


Ania Marchlik