Plaza de la Virgen serce starego miasta Walencji

Pozdrawiamy z serca starego miasta Walencji czyli Plaza de la Virgen.🙂

Obowiązkowy punkt naszych wspólnych wycieczek od zawsze był centralnym placem miasta, na którym na przestrzeni wieków znajdowały się najważniejsze budynki religijne i polityczne miasta oraz funkcjonowały najważniejsze instytucje sprawiedliwości.

Zdjęcie na Plaza de la Virgen to obowiązkowa pocztówka z Walencji, a podczas wspólnego spaceru zapoznamy się z historią znajdujących się tam budynków jak Katedra, Bazylika Matki Boskiej Opuszczonych i Potrzebujących, Pałac Generalitat (siedziba rzadu autonomicznego Regionu Walencji) oraz tradycją słynnego Tribunal de las Aguas- sądu regulującego od prawie 2 tyś lat spory pomiędzy rolnikami o wodę z rzeki Turia do nawadniania terenów rolniczych pod Walencją. To również na Plaza de la VIrgen w Walencji podczas fiest Las Fallas mieszkańcy Walencji z 60 tyś żywych kwiatów budują wizerunek swojej patronki, wspomnianej Virgen de los Desamparados.

Do zobaczenia na wspólnych wycieczkach:)

Michal Marczyk

Odkryj z nami wszystkie oblicza Hiszpanii: od słonecznej Andaluzji, przez zielony i pełen atrakcji Madryt, wybrzeże Morza Śródziemnego z Walencją i Barceloną, po urokliwe zakątki Kraju Basków i Galicji na północy kraju.