Gibraltar

Symbolem Gibraltaru i jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych tego miejsca są niewielkie magoty, bezogoniaste małpki. Gibraltar to jedyne miejsce w Europie, gdzie zwierzęta te żyją na wolności. Szacuje się, że jest ich tutaj ok. 230.

Legenda głosi, że Gibraltar pozostanie w rękach Brytyjczyków tak długo, jak magoty obecne będą na Skale.To właśnie dlatego, gdy ich populacja zaczęła drastycznie spadać w trakcie II wojny światowej, brytyjski premier Winston Churchill rozkazał przywieźć nowe osobniki z Algierii.

Legowiska magotów znajdują się przede wszystkim w górnej części Skały Gibraltarskiej. To jest również idealne miejsce na zrobienie panoramicznych zdjęć: widać stąd miasto Gibraltar, morze oraz sąsiednie hiszpańskie miasta jak Algeciras, czy La Línea de la Concepción. Przy dobrej widoczności, zobaczymy stąd również afrykańskie góry Atlas.

Anna Marchlik


Odkryj z nami wszystkie oblicza Hiszpanii: od słonecznej Andaluzji, przez zielony i pełen atrakcji Madryt, wybrzeże Morza Śródziemnego z Walencją i Barceloną, po urokliwe zakątki Kraju Basków i Galicji na północy kraju.